Skvělé tipy na otázky pro rychlé rande

Speed Dating neboli rychlé rande je moderní způsob seznamování. Váš čas je omezený na krátkou dobu, proto je důležité jej využít naplno a na schůzku si připravit seznam otázek, které můžete druhému položit, když zrovna nevíte, o čem mluvit.

Jakým tématům se (prozatím) raději vyhnout

Na rychlém rande máte pouze 5 minut na to, abyste udělali dobrý dojem a vytvořili příjemnou konverzaci. Je zcela pochopitelné, že chcete zjistit, jestli je nějaká možnost vytvořit s daným protějškem hlubší vztah, ale vážné otázky o svých expartnerech, svatbě, dětech či financích nechte raději na příští schůzky. Vyvarujte se i kontroverznějším tématům, kterými jsou rozhovory o náboženství či politice.

O čem se tedy na první schůzce bavit?

Ke klasickým dotazům na Speed Datingu patří:

 • Kolik ti je let?
 • Odkud jsi?
 • Co děláš za práci?
 • Jaké máš zájmy?
 • Jaká je pro tebe ideální dovolená?
 • Jaký sport (celebritu, knihu, film, hudbu) máš rád/a?

Těmi určitě nic nezkazíte. Ale když budete originální nebo rozesmějete toho druhého, nepochybně si získáte jeho pozornost. A to přece chcete!

Prolomte ledy jako první

Pokud nevíte, jak začít konverzaci, otázka týkající se zálib a koníčků je tou pravou. Tímto dotazem dáte partnerovi jasně najevo svůj zájem. Ptejte se na to, jestli ho baví sport, zdali rád chodí do kina či na výstavy nebo jakou hudbu poslouchá. Možná tak najdete něco společného a připíšete si plusové body.

Láska prochází žaludkem

Pobavte se o tom, jaký vztah máte k vaření, jaké jídlo milujete, nebo co naopak nemusíte. Když si na Speed Datingu padnete do oka, příští rande se může odehrávat například ve znamení společného kuchtění.

Kam rádi cestujete

Cestování je velice vděčné téma, o kterém je možné si povídat opravdu dlouho. Zeptejte se, kde všude váš protějšek byl a co se mu tam líbilo. Vzpomeňte si na vtipné zážitky z dovolené a odlehčete tak konverzaci.

Domácí mazlíčci

Tímto tématem také rozhodně nic nepokazíte. Pokud má dotyčný psa, kočku nebo jiné zvíře, pravděpodobně je starostlivý a zodpovědný, což je super zpráva! 🙂 Navíc existuje nepsané pravidlo: “Kdo má rád zvířata, má rád i lidi”.

Jaké máte plány a sny

Vlastní budoucnost je důležitým aspektem pro vás oba. Otázkami na jeho/její cíle se nenápadně dopídíte k tomu, kam bude život toho druhého asi směřovat a zdali to podobně cítíte i vy.

Důležité je uvolnit se

Nejdůležitější na rychlém rande je však být uvolnění a pobavit se s ostatními. Jestliže budete pozorně poslouchat, co druhý říká, z vyprávění vás napadnou další náměty k hovoru. Věřte, že jakmile ztratíte prvotní zábrany, vše půjde lehce a samo. Nebojte se přihlásit na jednu z chystaných seznamovacích akcí formou Virtual Datingu, jistě si ho skvěle užijete.

Co je to Virtual Dating?

Protože aktuální situace nepřeje setkávání se v tváří v tvář, připravili jsme pro vás tzv. Virtual Dating. Jedná se o jedinečný způsob seznámení, během kterého se potkáte až s 10 protějšky online. Vše si tak užijete v klidu a bezpečí domova, a hlavně bez roušky!

Jak funguje Virtual Dating a na co se můžete těšit se dozvíte v našem předchozím článku. (Prolinkovat s jak funguje virtual dating)

Nakonec vám poradíme pár konkrétních otázek, které můžete zařadit na svůj seznam:

 1. Jaký film jsi viděl/a naposledy?
 2. Co děláš ve svém volném čase?
 3. Kdybys mohl/a žít kdekoliv na světě, kde by to bylo a proč?
 4. Věříš na lásku na první pohled?
 5. Jak důležitý je pro tebe sex?
 6. Kdo byl tvůj dětský hrdina?
 7. Kdybys mohl/a cestovat časem, kam by ses vrátil/a a proč?
 8. Kde si myslíš, že budeš za 5 (10) let?
Komentáře
 1. aa napsal:

  Kolik ti je let?
  Odkud jsi?
  Co děláš za práci?
  Jaké máš zájmy?
  Jaký sport (celebritu, knihu, film, hudbu) máš rád/a?
  Kde si myslíš, že budeš za 5 (10) let?

  Jsou otazky jak na pohovor. Osobne bych se jim vyhnul. Zbytek dobra inspirace

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.