Jste připraveni na nový vztah? Prozradíme, jak to poznáte!

Nový vztah je jakousi novou životní etapou. Čekají vás krásné chvíle, vzájemné poznávání, období bezmezné zamilovanosti a motýlků v břiše. Váš život získává nový náboj a vše je krásné – pokud ovšem oba vstupujete do vztahu s čistým štítem a vyřešenou minulostí. Možná si lámete hlavu, zda jste na vztah vůbec připraveni a jestli si tak pouze nevyplňujete čas nebo nenahrazujete původního partnera. Jak to ale poznat? Kdy začít nový vztah po rozchodu?

 

Nový vztah hned po rozchodu?

Nový vztah člověk nejčastěji započíná po rozchodu či po rozvodu. Vše má ale svůj čas a do nového vztahu byste se určitě neměli pouštět hned, jak podepíšete rozvodové papíry. Důvodů je hned několik.

Po rozchodu člověk často jedná pod vlivem silných emocí a stresu. Dlouho se utápí ve smutku, depresi, je sám a nic mu nedává smysl. Za tímto smutným obdobím tak chce logicky co nejdříve udělat tlustou čáru a zcela bez rozmyslu si co nejdříve najde nového partnera.

To je však hned první kámen úrazu. Nový partner tak vlastně není výsledkem zamilovanosti nebo sympatií, ale obvykle je spíše náplastí na bolístku jménem rozchod. Výsledek takového vztahu si nemusíme ani představovat. Obvykle trvá totiž pouze krátkou dobu, než si oba uvědomí, že tato „láska“ nikam nevede.

 

Vyřešená minulost = krásná budoucnost

Vezmeme-li to od správného konce, tedy spíše začátku, uvědomíme si, že nový vztah bychom měli začínat s tzv. čistým štítem. Jedině tak se povede hned několik věcí:

 • Vybereme si partnera, se kterým je nám skutečně dobře
 • Začneme vztah zamilovaností, nikoliv myšlenkami na původního partnera
 • Neřešíme minulost, ale soustředíme se na budoucnost
 • O nový vztah s láskou pečujeme a investujeme do něj naše úsilí

Pokud totiž vstupujete do vztahu, abyste tak nahradili původního partnera nebo nebyli sami, vaše nová láska nebude mít dlouhého trvání nebo se s vámi velmi dlouho ponese i vaše nevyřešená či neukončená minulost.

 

Proč „unáhlené“ vztahy po rozvodu či rozchodu nefungují?

Nový vztah hned po rozchodu může být zpočátku velmi intenzivní. Přináší vám zcela novou energii a vhled do života. Ale po nějaké době si oba uvědomí, že jim vztah nic nedává a že vlastně vůbec nefunguje.

Je to z toho důvodu, že partner, který se chtěl zbavit bolesti z předchozího rozchodu, se rozhodl pro tento nový milenecký vztah zcela unáhleně, bez rozmyslu. Po čase však zjistil, že mu tento vztah nepomůže vyléčit bolest, kterou v sobě má. Tuto bolest si každý musí vyléčit sám (případně za pomocí terapie). K tomu nejvíce pomáhá dopřát si dostatek času, věnovat se sobě a svým zálibám a respektovat své pocity.

Pokud jste však v období po rozchodu opravdu potkali někoho, s kým byste rádi trávili více času, je důležité mu hned na začátku vaši situaci oznámit. On si díky tomu může sám rozmyslet, zda do takového vztahu vstoupí.

 

Jak poznat, že jsem připraven/a na nový vztah?

Nový vztah můžete začít klidně i po padesátce! Láska totiž nezná žádných hranic a nepočítá věk. Jak poznat, že jste připraveni seznámit se, jít na rande a až po uši se zamilovat?

 • Na bývalého partnera již nemyslíte, nesnažíte se nebo se nebojíte ho potkat
 • Již nedumáte nad nevyřešenými událostmi nebo nespravedlnostmi
 • Bývalého partnera či partnerku nemáte potřebu nikým nahrazovat
 • Svůj život již máte zcela uspořádaný a prakticky vám nic nechybí
 • Dobře spíte, kvalitně jíte, máte chuť do života
 • Máte radost z maličkostí a umíte sobě nebo blízkým udělat radost
 • Žijete i pro sebe, a ne pouze pro ostatní (pracujete na sobě, užíváte si život)
 • Plánujete, budujete a věnujete se různým aktivitám
 • Jste zcela sami sebou a nemáte problém být sami
 • Objevili jste nové záliby a smysl života
 • Zároveň víte, že pro nového partnera je ve vašem životě místo

Toto jsou nejčastější indicie, podle kterých poznáte, že jste již připraveni na nový vztah, a hlavně na novou lásku.

Pokud jste za minulostí již udělali tlustou čáru, ukončili a dořešili všechny své předchozí vztahy a nenesete si s sebou nějaké křivdy nebo zklamání, jste připraveni jít v životě dál. A to, ač ještě chvíli sami, nebo již s novým partnerem po boku.

Komentáře
 1. Dora napsal:

  Ahoj, jmenuji se Dora Jim a jsem tu, abych rozšířila tuto dobrou zprávu do celého světa o tom, jak jsem znovu získala svou bývalou lásku. Zbláznil jsem se, když mě minulý měsíc opustila moje láska kvůli jiné dívce. Ale když jsem potkal přítele, který mi představil DR SUNNYHO, velkého posla věštce, kterému slouží, řekl jsem DR SUNNYMU o tom, jak mě opustila jeho bývalá láska a jak jsem potřeboval získat práci ve velmi velké společnosti. . Jen mi řekl, že jsem přišel na správné místo, kdybych mohl splnit touhu svého srdce bez jakýchkoli vedlejších účinků. Řekl mi, co mám dělat. Poté bylo hotovo. Během následujících 2 dnů mi Moje láska zavolala na telefon a omluvila se, že žila dříve, stejně jako další týden poté, co mi moje láska zavolala a požádala o odpuštění. Byl jsem pozván na pohovor do požadované společnosti, pokud jsem potřeboval pracovat jako generální ředitel. Jsem tak šťastná a zdrcená, že to musím říct celému světu. Žádný problém není příliš velký na to, aby ho vyřešil. Kontaktujte ho přímo e-mailem. e-mail: drsunnydsolution1@gmail.com nebo jeho WhatsApp: +2348082943805.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.