Jak zapůsobit na 1. rande? První dojem rozhoduje!

Čeká vás první rande a rádi byste udělali správný první dojem? Na setkání se opravdu dobře připravte, protože první dojem rozhoduje a podruhé ho už neuděláte. Obzvlášť na speed datingu máte pouze pár minut na to, abyste protějšek zaujali. Proto vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou udělat dobrý dojem.

Dopřejte si dostatek času na přípravu

Dopřejte si před prvním rande nebo přes seznámením formou speed datingu dostatek času pro péči o svůj zevnějšek. Ať chceme nebo ne, vzhled je první, co protějšek na první schůzce, a hlavně v prvních minutách, hodnotí. Na hodnocení názorů a chování přijde řada během rande.

Jak tedy vypadat dobře a zaujmout tak na prvním seznámení? Osprchujte se, na zápěstí si stříkněte trochu příjemného parfému a oblékněte si čisté vyžehlené oblečení. Upravte si vlasy, ženy se mohou jemně nalíčit.  Nezapomeňte také na čisté upravené nehty a čisté boty.

Hezky se oblékněte

Na první rande hned nemusíte kupovat nové oblečení. Mnohdy je lepší to, které již ve skříni máte a ve kterém se cítíte dobře. Oblečte si proto outfit, jenž k vám sedí a vyjadřuje váš styl. Uvidíte, že budete mnohem přirozenější, což se odrazí také na prvním dojmu.

Pokud si nevíte rady, v čem na prvním rande přijít, řiďte se dle toho, do jakého podniku se chystáte vyrazit. Není však podmínkou, abyste si brali oblek (nejdete-li do nóbl restaurace nebo na galavečer). Stačí, když si obléknete něco příjemného a hezkého. Muži například košili a kalhoty, ženy šaty nebo
sukni a halenku.

Buďte přirození a milí

Na seznámení se chovejte přirozeně, a ačkoliv se vám to možná zdá jako samozřejmé, není to vždy
snadné. Na prvním rande máme tendenci se chovat tak, abychom zaujali druhé, přitom jsme ale
nepřirození a křečovití. Tak ale nemůžeme udělat dobrý první dojem.

Proto se určitě nesnažte být někým jiným, abyste se osobě na druhé straně stolu zalíbili. Buďte takoví, jací jste doopravdy. I když možná trochu jiní, stále jste to vy a s vámi bude poté ten druhý člověk randit a možná žít. A zaujmout můžete právě díky tomu, že budete přirození. Samozřejmě také nešetřete úsměvy a buďte milí.

Zajímejte se a naslouchejte

Protějšek je pro vás na první schůzce něco jako schránka plná tajemství. Pokud jste se nikdy předtím neviděli a pouze si psali, nebo se seznamujete na speed datingu, pravděpodobně toho o něm moc nevíte. Proto na první schůzce buďte jedno velké ucho, zajímejte se, ptejte se a naslouchejte.

Není nic horšího, než když na rande odvyprávíte celý svůj příběh bez toho, aniž byste pustili toho druhého ke slovu. Dopřejte proto protějšku dostatek prostoru pro mluvení a stejně tak on by se měl naopak zajímat o vás. Pokud bude vaše konverzace dobře plynout a budete si rozumět, dalšímu rande nic nebrání!

Dobrý dojem uděláte, pokud budete opravdu pozorně naslouchat, co protějšek říká, a dívat se mu přitom do očí. Snažte se klást doplňující otázky a zamýšlet se nad tím, co vám vypráví. Dejte najevo zájem a nadšení.

Zaměřte se na společné zájmy

Během prvních minut seznamování z úst vašeho protějšku jistě zazní, co rád dělá, jaké jsou jeho záliby nebo čím se živí. Pokud jsou vaše zájmy stejné, zaměřte se během schůzky na toto pro vás společné téma. Možná přijdete na to, že toho máte společného ještě mnohem více.

Milujete sport a protějšek rád běhá? Jezdíte na koni a váš protějšek miluje zvířata? Jistě najdete společné téma, u kterého budete moci rozvést řeč a skvěle se pobavit. Navíc, pokud máte stejnou zálibu jako ten druhý, pravděpodobně zanecháte více než skvělý první dojem.

Nestěžujte si a nebuďte negativní

První rande by měla být pro obě strany zábava. Cílem je, abyste se lépe poznali a užili si příjemně strávený čas po boku toho druhého. Proto se snažte nepůsobit na schůzce negativně a nezanechat dojem stěžovatele/stěžovatelky.

Protějšek není vaším terapeutem, a navíc vás ještě téměř nezná, aby mohl reálně posoudit vaše osobní problémy. Na rande s vámi šel proto, aby zjistil, zdali by vám to společně klapalo. Proto se na první schůzce vyhněte tzv. zakázaným tématům jako jsou bývalé vztahy, problémy v rodině, nemoci, negativní témata a události, různé osobní starosti, hádky, dluhy a podobně.

Zapracujte na řeči svého těla

Řeč těla o vás prozradí více než slova. Protějšek má tak šanci dozvědět se o vás i to co nechcete. Signály těla odtajní vaši nejistotu, nervozitu nebo znuděnost. Naštěstí však existují gesta, která lze nacvičit a svou řeč těla tak ovládnout. Základem je zpomalit a zklidnit se, pohlídat si gestikulaci, nehrbit se a dívat se do očí. Závěrečný letmý dotek může ve vašem protějšku vyvolat touhu vás znovu vidět.

Zajímá vás řeč těla? Přečtěte si náš článek Co vám napoví řeč těla? Gesta, která prozradí více než slova

Dojem na prvním rande je pro vaše další společné randění rozhodující. Pokud protějšek zaujmete v prvních minutách setkání, je vysoká pravděpodobnost, že se mu budete líbit po celou dobu schůzky. Zamilovaní mají totiž tendenci přehlížet drobné chybky nového partnera, jsou-li od počátku přesvědčení, že se jim ten druhý líbí. Buďte proto na první schůzce přirození a v pohodě. Zajímejte se o toho druhého, věnujte mu úsměv a dívejte se mu do očí. Uvidíte, že se vám první rande zadaří!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.