Jak poznat, že je to ten pravý? Stačí prvních 5 minut!

Každý z nás jistě touží najít pravou lásku a strávit s ní celý svůj život. Kdo by vedle sebe také nechtěl mít toho pravého a šťastně si proplouvat životem? Bohužel ale většina z nás tento pocit již minimálně jednou zažila, ale nakonec skončil zklamáním a zlomeným srdcem. Mnoho lidí si po takové zkušenosti dává opravdu velký pozor, s kým má na schůzce tu čest. Přitom, že je to ten pravý nebo ta pravá můžete poznat již během prvních pěti minut! Stačí se pozorně dívat! Na co? To vám představíme v našem článku.

Pokud s někým právě randíte nebo se teprve chystáte na první rande, možná vám v hlavě běhá spousty myšlenek. Rozrušení je na místě, z toho nemějte strach. Přece jenom se právě snažíte přiblížit k novému člověku, který možná bude mít ve vašem životě důležité místo. Nebo to dokonce bude ten pravý!

Prvních 5 minut stačí? Speed Dating to potvrzuje!

Ať již si protějšek malujete jakkoliv, zkuste se na první schůzce zaměřit na pár drobných detailů. Věřte, že již během prvních 5 minut můžete podle pověstné chemie poznat, zda vás nový partner přitahuje a bude pro vás vhodný.

Koneckonců, toto tvrzení je podloženo i mnoha výzkumy a potvrzeno i tisíce lidmi na celém světě. Dokonce i seznamovací metoda Speed Dating  je založena na krátkém popovídání s protějškem, přičemž to by mělo stačit k tomu, abyste poznali, zda se přitahujete a jestli se k sobě hodíte.

A vzhledem k tomu, že Speed Dating je ověřený tisíci účastníky a mnoha spokojenými páry, které se na této seznamovací akci daly dohromady, něco na tom určitě bude!

Takže ať již se chystáte na běžné rande nebo se právě připravujete na první speciální rande formou Speed Datingu, zaměřte si u protějšku na tyto detaily:

 

Mělo by to jiskřit

Možná to znáte, pověstná chemie, sympatie, jiskra. Ano, víme, že to ne vždy stačí, ale tento pocit byste měli zažít při setkání s člověkem, se kterým byste rádi zkusili vztah. Samozřejmě existují i šťastné a zamilované páry, které zpočátku necítily „motýlky v břiše“, ale příjemná chemie mezi dvěma lidmi je obvykle první ukazatel, že mezi nimi bude něco víc. Příroda si to tak velmi chytře zařídila.

 

Žena zaujme krásou, muž chováním

Ačkoliv by vzhled neměl být na prvním místě, muž si u ženy přirozeně nejprve všimne jejího půvabu. A vůbec se nemusí jednat o krásku jako z časopisu. Pamatujte, že krása je velmi subjektivní. Žena se vám může líbit i protože má krásné křivky, roztomilou pihu, dlouhé vlasy nebo se hezky směje. Sám poznáte, zda vás na ní něco zaujalo, něco, čeho si možná nikdo jiný zatím nevšiml.

Stejně tak je to u ženy, pokud hledá toho pravého. Líbí se vám jeho chování? Je vám příjemný jeho hlas? Zaujala vás jeho vůně? I když se nejedná o žádného muže roku, stejně se vám moc líbí? Pokud cítíte, že vás neodolatelně přitahuje, pravděpodobně jste našla svou velkou lásku!

 

Komunikujte hned od začátku

Rozumíte si a můžete si spolu dlouhé hodiny povídat? Nebo se vám protějšek sice moc líbí, ale nemáte si co říct? Pokud mezi vámi vázne řeč a nevíte, o čem mluvit na první schůzce, pravděpodobně nemá smysl pokračovat na další rande. Ano, možná jste oba trochu nervózní, ale nalijme si čistého vína. Pokud jsou si dva lidé souzeni, obvykle si mají od počátku o čem povídat.

Lidé, kteří mají dlouhodobý vztah, většinou říkají, že měli strach, o čem budou na prvním rande mluvit, ale nakonec oba pusu nezavřeli a velmi dobře si rozuměli. Pokud to u vás takto nebude, můžete dát protějšku šanci ještě s druhou schůzkou, ale moc si od toho neslibujte.

 

Společné zájmy

Často se používá slovní poučka: „Protiklady se přitahují“, ale to bohužel není tak úplně pravda. Jste-li oba rozdílné povahy, zpočátku to sice přes růžové brýle neuvidíte. Budete se snažit tomu druhému přizpůsobovat a dělat vše pro to, aby byl šťastný. Omezíte své zájmy, možná změníte názory na různé věci nebo začnete zanedbávat své přátele.

Jenže takto nemůže zdravý vztah moc dlouho fungovat. Až pomine zamilovanost, začnou vyplouvat na povrch různé problémy vyplívající z vašich rozdílných povah a výčitky, které oba pocítíte po určité době potlačování svých skutečných potřeb.

Na schůzce se proto ptejte partnera na jeho zájmy, oblíbené sporty i trávení volného času. Pokud se společně shodnete alespoň na několika věcech, máte z půli vyhráno!

 

Sledujte varovné signály

Kromě těch příjemných věcí, jako jsou pověstná chemie a sympatie k druhému, existují samozřejmě i varovné signály, které se obvykle rozblikají velmi rychle – tedy mohou vás upozornit hned na začátku, že není něco v pořádku. Může se jednat o falešný výraz, podezřelé chování, nepříjemné vyjadřování, zamotávání se do lží a polopravd, prostě cokoliv, čeho si hned všimnete.

Pokud vám tedy něco nesedí, nenechte se ošálit svou touhou seznámit se za každou cenu. Varovný signál má většinou pravdu a důsledky jeho ignorování se mohou objevit až za několik let.

 

Prostě to cítíte!

„Jak jste poznali, že je to ten pravý/ta pravá?“ Některé páry, které mají dlouhodobý vztah, na tuto otázku odpovídají jednoznačně: „Prostě jsme to věděli!“ Vy toho pravého můžete poznat také. Ale jak? Ucítíte, že je tam něco více, že vás ten člověk silně přitahuje, a to nejen fyzicky, ale i duševně – cítíte, že je vaší spřízněnou duší.

Mezi příznaky patří také: cítíte spříznění, i když jste spolu ještě ani nepromluvili, máte pocit, že se znáte snad sto let, mluví vám z duše, často zažíváte pocit tzv. telepatie apod. Pokud toto cítíte, věřte, že jste potkali toho pravého!

Chtěli byste se seznámit a znovu zažít kouzlo pověstné chemie? Rádi byste zkusili štěstí a našli svou pravou lásku? Vyzkoušejte naše seznamovací akce formou Speed Datingu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.