Co si ženy ve vztahu opravdu přejí?

Každý muž pravděpodobně čas od času přemýšlí, co jeho žena vlastně od vztahu s ním očekává? Co by jí mohl splnit, aby byla konečně spokojená. Chápeme, že muži ženám v mnoha situacích nerozumí. Žena je totiž citlivé stvoření a téměř neustále v ní proudí mnoho emocí, což samozřejmě způsobuje časté změny nálad. Muži se pak v nich obtížně vyznají a mnoho z nich dokonce vůbec neví, co by si jejich láska vlastně přála. Pokusíme se vám vysvětlit, po čem vaše křehká polovička doopravdy touží. Nebojte, není to tak složité, jak to vypadá!

Mnoho mužů žije v domnění, že ženy chtějí mít muže jen pro sebe a plánují mu, jak se říká, zatnout tipec. To ale vůbec nemusí být pravda. Ženy jsou velmi křehká stvoření, ale v dnešní době se čím dál častěji setkáte s emancipovanou a nezávislou ženou, která si přeje najít lásku, ale zároveň dál žít svůj svobodný život. To stejné očekává i od svého budoucího partnera.

Již dávno jsou pryč doby, kdy ženy hledali partnera, aby se co nejdříve vdaly a bylo o ně postaráno. Dnes se setkáváme spíše s tím, že ženy oddalují svatbu a děti až po třicítce, aby si mohly vybudovat kariéru, našetřit si a být tak zcela nezávislé na muži.

Tím se samozřejmě mění přání a sny žen. V minulých dobách to bylo spíš co nejdříve si muže vzít, nyní je cílem ženy udržet si muže spokojeného tak, že mu dopřeje co nejvíce svobody. Samozřejmě každá žena je zcela jiná a její přání se často mění z hodiny na hodinu, ale některé základní principy jsou u všech stejné.

 

Buďte oddaný ve vztahu

Pro ženu je velmi důležité, aby byl partner ve vztahu oddaný. Nepotřebuje, být neustále s ním, ale potřebuje cítit, že je pro něj jejich vztah stejně tak důležitý, jako pro ni. Velký význam zde má slůvko my, místo já. Pokud totiž oba pociťují určitou soudržnost, hovoří o sobě v množném čísle. Dále je důležité, aby muž respektoval ženino soukromí, rodinu, přátele i práci.

 

Prokazujte jí lásku

Žena potřebuje alespoň občas vidět, že ji muž opravdu miluje. Bohužel však nestačí svou lásku dokazovat činy, například že ženě uklidíte v autě nebo ji odvezete k lékaři. Žena více tíhne ke slovům a skutečně romantickým činům. Nezapomeňte ji proto alespoň jednou měsíčně donést kytičku z lásky a minimálně jednou denně jí řekněte: „Miluji tě.“ Také objetí, polibek či pohlazení řeknou více než tisíc slov.

 

Doopravdy poslouchejte

Žena je upovídané stvoření a své pocity ze sebe často dostává právě pomocí mluvení. Ráda se svěřuje, vypráví a popisuje situace do detailu – protože v každém detailu je ta důležitá pointa. Není divu, že muži se pak ve slovech a pocitech svých žen často ztrácí. Mnozí komunikaci se ženou začnou podceňovat a jednoduše ji přestanou poslouchat. Přitom právě to, že muž skutečně vnímá, je jedním z nejdůležitějších přání každé ženy.

 

Pečujte a skládejte jí komplimenty

Tím, že se budete o svou drahou polovičku starat, věnovat jí svůj čas a zajímat se, co by si přála, si naprosto získáte její srdce. Je nemocná? Zařiďte si v práci volno, nakupte jí ovoce a pečujte o ni. Má náročné období v práci? Naslouchejte, podpořte ji a připravte například společný večerní program. Stejně tak nezapomínejte čas od času složit pěkný kompliment, kterým své ženě rozzáříte den.

 

Zdravě sebevědomý muž ženě imponuje

Zdravě sebevědomá žena touží po stejně tak sebevědomém muži, který bude důvěřovat sám sobě, ale také jí. Ženy mají rády muže, kteří umí komunikovat s okolím, rádi se seznamují a stojí si za svým názorem. Současně je však odrazují pánové, kteří neumí přiznat svou chybu, uznat pravdu nebo někoho ocenit. Pro ženu není důležitý vzhled muže, ale zejména jeho sebevědomí a charisma.

 

Velkorysost ukazuje vaši sílu

Hned na začátku musíme uvést na pravou míru, že velkorysost neznamená bohatství. Velkorysost je duševní hodnota, která velmi jasně hovoří o povaze muže. Podle ženy by muž měl projevovat lásku, uznání, poskytnout pomoc, poděkovat a celkově být velkorysý. Žena má tendenci mužovu velkorysost oplácet a dopřát mu také potěšení, po kterém touží naopak on.

 

Základ každého spokojeného vztahu

A na závěr je nutné zmínit, že základem každého spokojeného vztahu je tolerance, důvěra, věrnost a upřímnost. Po těchto důkazech lásky touží nejen ženy, ale samozřejmě také muži. Pokud budete svou polovičku tolerovat, důvěřovat jí, budete věrní a zároveň upřímní, ve vztahu vám zavládne spokojenost a to jediné, na čem bude záležet, je vaše láska.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.